Barlinek wybuduje fabrykę deski podłogowej na Ukrainie

Internet Securities
27-12-2005, 12:14

Producent naturalnych podłóg drewnianych Barlinek SA, który w wyniku wrześniowej emisji akcji na giełdzie pozyskał ponad 58 mln zł, zdecydował, że zbuduje nową fabrykę deski podłogowej na Ukrainie, podała spółka w komunikacie.

Producent naturalnych podłóg drewnianych Barlinek SA, który w wyniku wrześniowej emisji akcji na giełdzie pozyskał ponad 58 mln zł, zdecydował, że zbuduje nową fabrykę deski podłogowej na Ukrainie, podała spółka w komunikacie.

„Spółka jest obecnie w końcowej fazie uzyskiwania pozwoleń administracyjnych na budowę kolejnej fabryki deski, która będzie zlokalizowana w Winnicy na Ukrainie”- napisano w komunikacie.

Oprócz Ukrainy, wcześniej rozważano budowę fabryki w Rosji lub Rumunii.

Barlinek podał w komunikacie przed świętami, że w przypadku uzyskania pozwoleń, spółka planuje rozpoczęcie budowy fabryki o zdolnościach produkcyjnych 2 mln m kw. w III kwartale 2006 roku.

„Cykl inwestycyjny planowany jest na okres od 12 do 15 miesięcy”- głosi też komunikat.

Michał Sołowow, największy akcjonariusz Barlinka, zapowiadał na początku października, że spółka wybuduje fabrykę kosztem 120-150 mln zł.

We wrześniowej ofercie publicznej spółka oferowała inwestorom 8 mln akcji nowej emisji oraz 14 mln akcji istniejących, z czego 5,5 mln akcji trafiło do inwestorów indywidualnych.

Barlinek pozyskał z emisji 58,4 mln zł, a środki miały zostać częściowo wykorzystane na inwestycje zagraniczne.

Grupa Barlinek to największy w Polsce i piąty na świecie producent naturalnych podłóg drewnianych. Udział rynkowy Barlinka w Polsce sięga 65%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Barlinek wybuduje fabrykę deski podłogowej na Ukrainie