Barnier szykuje plan na załamanie się rozmów ws. brexitu

opublikowano: 13-11-2017, 08:50
aktualizacja: 13-11-2017, 08:50

Michel Barnier, główny unijny negocjator powiedział, że szykuje plan na możliwe załamanie się negocjacji z Wielką Brytanią w sprawie brexitu.

- To nie jest moja opcja, ale możliwość. Wszyscy muszą mieć na to plan, także państwa członkowskie i biznes. My także przygotowujemy się na to technicznie – powiedział Barnier w wywiadzie dla francuskiego Le Journal du Dimanche. – Fiasko negocjacji miałoby konsekwencje w wielu obszarach – dodał.

Zobacz więcej

Michel Barnier, fot. Bloomberg

Główny negocjator Unii Europejskiej ws. warunków brexitu zwrócił się do Wielkiej Brytanii o przedstawienie jasnego stanowiska w sprawie zobowiązań finansowych wobec Unii jeśli w grudniu maja ruszyć dalsze negocjacje dotyczące handlu.

David Davis, brytyjski sekretarz ds. brexitu wysyłał jednak sprzeczne sygnały. Sugerował, że Wielka Brytania nie poda dokładnej kwoty rozliczenia przed rozpoczęciem rozmów dotyczących przyszłych relacji handlowych z Unią Europejską.

- Brytyjscy podatnicy nie chcieliby abym po prosu oddał miliardy funtów – stwierdził.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Barnier szykuje plan na załamanie się rozmów ws. brexitu