Barosso: nie chcę zimnej wojny z Rosją na tle energii

opublikowano: 10-01-2007, 19:50

Nie chcę zimnej wojny z Rosją na tle energii - powiedział w środę przewodniczący Komisji Europejskiej (KE) Jose Manuel Barroso. Wypowiedzi przewodniczącego KE udostępniło PAP jego biuro prasowe.

Nie chcę zimnej wojny z Rosją na tle energii - powiedział w środę przewodniczący Komisji Europejskiej (KE) Jose Manuel Barroso. Wypowiedzi przewodniczącego KE udostępniło PAP jego biuro prasowe.

W wywiadzie udzielonym w Brukseli korespondentowi telewizji Polsat Barroso odpowiedział w ten sposób na prośbę o komentarz do przerwania przez Rosję dostaw ropy rurociągiem "Przyjaźń" przez Białoruś do Polski i Niemiec.

Wcześniej na konferencji prasowej Barroso skrytykował Rosję za to, że nie uprzedziła swoich odbiorców o przerwie w dostawach. "To poważny problem wiarygodności - ocenił. - Obowiązkiem (Rosji) jest teraz odbudować zaufanie, którym cieszyła się od dawna jako pewny dostawca energii".

Barroso podkreślił, nawiązując do polskich postulatów solidarności energetycznej w UE, że "przez integrację, nie zaś izolację, wiedzie droga do osiągnięcia pełnej solidarności krajów członkowskich UE w dziedzinie dostaw energii".

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane