Barroso: uratuje nas tylko "bezprecedensowa koordynacja"

PAP
opublikowano: 12-10-2008, 16:43

"W obliczu bezprecedensowego kryzysu (finansowego) potrzebna jest nam bezprecedensowa koordynacja" wysiłków zmierzających do jego opanowania - oświadczył w niedzielę tuż przed rozpoczęciem szczytu szefów państw strefy euro Jose Manuel Barroso.

Przewodniczący Komisji Europejskiej wyraził nadzieję, że niedzielne spotkanie przywódców eurogrupy w Paryżu przyniesie "jasną odpowiedź" na pytanie, co należy zrobić w obliczu kryzysu finansowego.

Barroso podkreślił, że przywódcy eurogrupy "powinni zademonstrować obywatelom i europejskim rynkom zdolność i determinację Europy do skoordynowanego działania".

Jego zdaniem, punktem wyjścia do dyskusji na spotkaniu eurogrupy powinny być decyzje ostatniej narady ministrów finansów G7 (w piątek w Waszyngtonie), ale należy zastanowić się nad sytuacją bardziej szczegółowo, konkretnie w odniesieniu do Europy.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Barroso: uratuje nas tylko "bezprecedensowa koordynacja"