Czytasz dzięki

BASF nadal nie może przewidzieć przyszłości

opublikowano: 29-07-2020, 09:20

Niemiecki gigant chemiczny, koncern BASF ponownie stwierdził, że z uwagi na ogromną niepewność dotyczącą prowadzonych biznesów, nie jest w stanie prognoz dotyczących całorocznej sprzedaży i zysków, donosi Reuters.

Agencja podkreśla, że firma nie spodziewa się znacznej poprawy zysku operacyjnego przed pozycjami specjalnymi w trzecim kwartale w porównaniu z drugim kwartałem, powołując się na typową letnią ciszę w sierpniu i sezonowo niższy popyt na produkty rolne.

Siedziba koncernu BASF
Zobacz więcej

Siedziba koncernu BASF fot. Bloomberg

Największy na świecie producent chemikaliów i tworzyw sztucznych pod względem sprzedaży odnotował w II kwartale 2020 r. spadek zysku operacyjnego (bez uwzględniania czynników o charakterze jednorazowym) o 77 proc. do 226 mln EUR.

Wysoki poziom niepewności i słaba rozpoznawalność otaczających wydarzeń gospodarczych, to główne przyczyny problemu z opracowaniem prognoz – napisał koncern w oświadczeniu. BASF w kwietniu wycofał swoje prognozy na 2020 r., mając wcześniej nadzieję na niewielki wzrost całorocznych przychodów.

Koncern wskazał, że w branży motoryzacyjnej - największej grupie klientów - popyt spadł w okresie od kwietnia do czerwca, podczas gdy handel składnikami detergentów i innych artykułów gospodarstwa domowego był stabilny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane