Bat na podatników

PAL, PAP
opublikowano: 17-02-2010, 09:31

Tak w skrócie można nazwać nowe wytyczne resortu finansów dla urzędów skarbowych z 27 stycznia br. Przewidują one m.in. możliwość kontrolowania firm już od momentu nadania NIP-u, sprawdzanie miejsca funkcjonowania działalności gospodarczej oraz objęcie szczególną procedurą zwrotów podatku.

O sprawie informuje środowa "Rzeczpospolita". Jak czytamy w dzienniku, bać się powinni wszyscy, którzy chcą oszukać fiskusa i wyłudzać VAT. W br. podatników czeka zaostrzenie kontroli.

I tak m.in. dokładnie kontrolowani przez fiskusa będą podatnicy VAT i otrzymujący zwrot tego podatku powyżej 100 tys. zł. Tutaj zwroty będą wymagały m.in. osobistej akceptacji naczelnika i głównego księgowego urzędu skarbowego.

Szczegółowym kontrolom poddani będą także handlarze złomem oraz paliwami.

Ponadto kontrolami objęci zostaną ryczałtowcy i osoby rozliczające się za pomocą karty podatkowej, które nie zarejestrowały się jako podatnicy VAT, choć miały taki obowiązek. Trafią one pod lupę fiskusa już od momentu nadania NIP i rejestracji na potrzeby VAT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, PAP

Polecane