Bauer kupił eBrokera

KAJ
opublikowano: 12-08-2015, 15:50

Niemiecki potentat medialny nie zwalnia tempa w segmencie usług finansowych przez internet. Po Rankomacie nabrał apetytu na eBrokera.

Właściciel Interii, grupa Bauer Media kupiła eBrokera. To mniejszy brat kupionego wcześniej przez niemiecki koncern Rankomatu. eBroker jest porównywarką usług finansowych, zarabiającą na zdobywaniu przez internet klientów dla branży bankowej.  - Uważamy, że rynek usług online, w tym finansowych i ubezpieczeniowych, będzie się ciągle prężnie rozwijał i dlatego stale rozglądamy się za ciekawymi projektami inwestycyjnymi, nie wykluczamy więc kolejnych zakupów w tej kategorii – ocenia Artur Potocki, prezes Grupy Interia.pl. 

Sprzedających eBroker było trzech. Oprócz założyciela i prezesa – Jacka Paciorka – były to dwa fundusze zarządzane przez giełdowy Private Equity Managers. Kilkuletnia inwestycja przyniosła funduszom 60 proc. rocznej stopy zwrotu z kapitału. Jednak kwotowo nie były to wielkie sumy. Branża szacuje, że wycena eBrokrera zamyka się w maksymalnie 20 mln zł. Według ustaleń „PB”, przejęciem eBrokera nie była zainteresowana Grupa Wirtualna Polska (GWP), w nadzorze której zasiada Tomasz Czechowicz, główny akcjonariusz PEM oraz MCI. 

- Dzieje się. Mamy świadomość rzuconej rękawicy. Jednak uważam, że to my mamy silniejszy biznes, nie tylko w przychodach ale i w skali sieci partnerskiej, zasięgu serwisów, współpracy z multiagencjami czy porównywarek innych usług w tym telekomunikacyjnych i ubezpieczeniowych – twierdzi Karol Wilczko, jeden z szefów Comperii, która również szuka inwestora strategicznego. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Aktualności / Bauer kupił eBrokera