Bawi i uczy

opublikowano: 24-01-2019, 22:00

Stworzenie domowej instalacji elektrycznej, zasilenie dzielnic dużego miasta czy zbudowanie krajowego systemu energetycznego — to zadania z nowej gry edukacyjnej Elektrołącznik, uruchomionej na platformie Bezpieczniki Taurona.

To już 16 zabawa online. Przygotowana dla starszych uczniów szkoły podstawowej, którzy podczas lekcji fizyki uczą się, jak budować obwody elektryczne, jak wygląda domowa instalacja elektryczna i jak prąd przepływa z elektrowni do domu. Gra ma cztery poziomy trudności: kolorowe diody, światła domu, sieć miasta i krajowy supersystem. Program edukacyjny Bezpieczniki Taurona jest realizowany od 2013 r. Jego głównym celem jest uczenie i przypominanie zasad bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej. Od 2017 r. program jest prowadzony na multimedialnej platformie edukacyjnej. Umieszono na niej gotowe scenariusze interaktywnych lekcji dla szkół podstawowych, zawierające filmy edukacyjne, opisy doświadczeń, eksperymentów i zabaw oraz wiele pomocy naukowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu