Bayer stawia 600 mln USD na komórki macierzyste

opublikowano: 08-08-2019, 14:29

Niemiecka spółka farmaceutyczna Bayer zapłaci 600 mln USD za całkowitą kontrolę nad BlueRock Therapeutics, spółką zajmującą się badaniami nad komórkami macierzystymi, informuje Reuters.

BlueRock powstało w 2016 r. jako spółka joint venture w efekcie współpracy Bayera z Versant Ventures. Niemiecki koncern chce teraz kupić 59,2 proc. pozostałych udziałów płacąc z góry 240 mln USD, a następnie 360 mln USD w uzależnieniu od pewnych osiągnięć firmy.

Fotolia

BlueRock pracuje nad komórkami macierzystymi, powstałymi poprzez przeprogramowanie dojrzałych komórek ciała w taki sposób, by zachowywały się jak zarodkowe komórki macierzyste, które są wstrzykiwane w celu regeneracji chorej tkanki u pacjentów.

Firma biotechnologiczna koncentruje się na leczeniu chorób neurologicznych, kardiologicznych i immunologicznych, a jej najbardziej zaawansowany program rozpocznie testy na pacjentach z chorobą Parkinsona do końca tego roku w USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane