Bayer zaproponuje ugodę o wartości 2 mld USD ws. Roundupu

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 03-02-2021, 21:35

Niemiecki koncern chemiczny zwróci się do amerykańskiego sądu o zatwierdzenie ugody o wartości nawet 2 mld USD, by rozstrzygnąć przyszłe procesy w związku z twierdzeniami, że środek chwastobójczy Roundup powoduje raka.

Roundup
Roundup
Daniel Acker

Firma oświadczyła, że ​​osiągnęła porozumienie z prawnikami powodów, które przedstawia sędziemu federalnemu z San Francisco. W ubiegłym roku propozycja ugody o wartości 1,25 mld USD została odrzucona.

Bayer w 2020 roku utworzył rezerwy na kwotę 2 mld USD, co jest częścią szerszego planu ugodowego, który ma zakończyć ok. 125 tys. potencjalnych pozwów, które mogą zostać złożone przez użytkowników Roundupu.

Niemiecki koncern od 2018 roku boryka się z rozwiązaniem problemu odziedziczonego po przejęciu amerykańskiej firmy Monsanto, która jest producentem środka chwastobójczego. Spory prawne dotyczą jego potencjalnej rakotwórczości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane