BBC zawiesza wszelkie konkursy audiotele

opublikowano: 18-07-2007, 19:13

Telewizja BBC zawiesiła w środę wszelkie konkursy audiotele, gdy wyszło na jaw, że dochodziło do manipulacji.

BBC zapewnia, że "wewnętrzne śledztwo" wykazało tylko, że "niewielka liczba pracowników (...) podawała się za telewidzów i radiosłuchaczy". Były też przypadki pokazywania fikcyjnych "zwycięzców". Stwarzano w ten sposób wrażenie zainteresowania opinii publicznej konkursami, którymi w rzeczywistości nikt się nie interesował.

Dyrektor generalny BBC Mark Thompson podkreśla, że trzeba "szybko zrobić porządek". Oprócz konkursów audiotele zawieszone mają też zostać konkursy organizowane przez BBC w Internecie.

Władze BBC nie ukrywają rozczarowania i mówią o przypadkach "niedostatecznego zrozumienia standardów dokładności i uczciwości", jakich oczekuje się od pracowników tego publicznego medium. Thompson zapowiedział, że 16,5 tys. pracowników BBC zostanie posłanych na kurs zatytułowany "ochrona zaufania".

Za manipulowanie konkursem audiotele dla dzieci BBC została już w tym miesiącu ukarana 50 tysiącami funtów szterlingów grzywny. Podobne kłopoty miało też ostatnio kilku brytyjskich nadawców prywatnych. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / BBC zawiesza wszelkie konkursy audiotele