BCK: ruszy Internet i nauka języków

Kajetan Sroka
opublikowano: 02-08-2001, 00:00

BCK: ruszy Internet i nauka języków

W budynku Bytomskiego Centrum Kultury ma do końca 2001 r. powstać kawiarenka internetowa. Nie jest jeszcze znany koszt tej inwestycji. Wiadomo jedynie, że w ramach umowy partnerskiej, jaką Bytom zawarł z niemieckim miastem Recklinghausen w grudniu 2000 r., część środków na ten cel przekaże niemiecki partner.

— Delegacja niemieckiego miasta zaoferowała pomoc wysokości 300 tys. DEM (około 0,6 mln zł). Ostateczna kwota, jaką przekażą nam niemieccy partnerzy będzie jednak uzależniona od przedstawionego przez nas kosztorysu — wyjaśnia Anna Panas z Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Ponadto na terenie centrum ma zostać uruchomiony ośrodek szkoleniowy.

— Planowany ośrodek będzie umożliwiał naukę języków obcych, a także prowadzenie kursów komputerowych. Zdecydowaliśmy się na uruchomienie ośrodka, ponieważ w otoczeniu BCK znajduje się kilka szkół, m.in. Akademia Medyczna. Obecnie opracowywany jest projekt całego przedsięwzięcia. Chcemy zakończyć jego realizację do 2002 r. — mówi Paweł Koj, naczelnik wydziału kultury w UM w Bytomiu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kajetan Sroka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BCK: ruszy Internet i nauka języków