BDM PKO BP rekomenduje: AKUMULJ akcje Echo

Marek Druś
10-10-2002, 13:51

Marek Majewski, analityk BDM PKO BP wydał rekomendację AKUMULUJ dla akcji Echo Investment. W raporcie z 7 października ich kurs docelowy wyznaczył na 37 zł.

Według autora rekomendacji rynek nieruchomości jest jednym z najatrakcyjniejszych sektorów polskiej gospodarki. Świadczy o tym aktywność, jaka wykazują na nim krajowe i zagraniczne fundusze. Choć w dłuższej perspektywie zwrot z inwestycji w tą część rynku spadnie w związku ze wzrostem liczby obiektów o wysokim standardzie, Echo Investment skutecznie obroni się przed skutkami słabszej koniunktury.

- Działalność Echo Investment w sektorze nieruchomości jest korzystnie zdywersyfikowana. Spółka koncentruje się na sektorach: mieszkaniowym, handlowo-rozrywkowym, hotelowym, biurowym oraz świadczeniu usług zarządzania nieruchomościami, co istotnie ogranicza ryzyko działalności deweloperskiej – głosi rekomendacja BDM PKO BP.

Według Majewskiego, posiadany przez Echo portfel nieruchomości na wynajem wraz z rozpoczętymi już inwestycjami znacznie zwiększają bezpieczeństwo spółki w przypadku pojawienia się dekoniunktury na rynku.

Jego zdaniem, ostatnia emisja akcji (serii F) spółki poprawi strukturę jej pasywów.

- Inwestycja w walory Echa Investment zarówno poprzez bezpośredni zakup akcji Spółki na giełdzie, jak i poprzez zakup i realizację prawa poboru posiada odpowiednio 18,6% i 22,9% potencjał wzrostowy w perspektywie 12 - miesięcy. Z uwagi na przejściową dekoniunkturę na parkiecie Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych zalecamy akumulację walorów kieleckiej Spółki – głosi rekomendacja BDM PKO BP.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BDM PKO BP rekomenduje: AKUMULJ akcje Echo