BDM PKO BP rekomenduje: KUPUJ akcje NFI Jupiter

Przemek Barankiewicz
27-06-2002, 14:13

NFI Jupiter to gwiazda wśród narodowych funduszy inwestycyjnych – uważają analitycy BDM PKO BP. W raporcie z 18 czerwca ustalili ono docelowy kurs spółki na 5 zł i wydali rekomendację KUPUJ.

Jupitera cechują malejące koszty operacyjne i jeden z najniższych wskaźników kosztów operacyjnych do aktywów netto funduszu. Przez inwestorów postrzegany jest już bardziej jako zamknięty fundusz inwestycyjny niż typowy NFI. Obrót papierami funduszu stanowi 35 proc. całego handlu akcjami NFI, chociaż dzienna średnia 680 tys. zł pozostawia sporo do życzenia.

Analitycy obniżyli wycenę Pro Futuro, najważniejszej inwestycji Jupitera, do 142,8 mln zł. Powodem jest niesprzyjająca koniunktura gospodarcza, wysoki koszt pieniądza i opóźniony start nowej strategii spółki portfelowej. Oznacza to wartość 1,79 zł na akcję Jupitera, który posiada 76,6 proc. kapitału ProFuturo.

Wartość aktywów netto Jupitera wyceniono na 369,2 mln zł, co po uwzględnieniu opłat za zarządzanie i podatku od dywidendy określa wartość akcji funduszu na 5,02 zł.

Rekomendację wystawiono przy kursie 4,15 zł. W czwartek GPW wyceniała akcje Jupitera na 3,81 zł.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BDM PKO BP rekomenduje: KUPUJ akcje NFI Jupiter