Czytasz dzięki

Beata Stelmach odchodzi z GE

opublikowano: 22-12-2017, 11:37
aktualizacja: 22-12-2017, 11:38

- Złożyłam rezygnację, która wchodzi w życie z końcem roku – mówi Beata Stelmach, dotychczasowa prezes GE na Polskę i kraje bałtyckie.

Beata Stelmach dołączyła do GE w 2013 r. Wcześnie pracowała jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W latach 2006-2011 pełniła funkcję prezesa w Stowarzyszeniu Emitentów Giełdowych (SEG), zasiadała także we władzach Europejskiego Stowarzyszenia Spółek Giełdowych.

Zobacz więcej

Beata Stelmach

Marek Wiśniewski

W strukturach GE od kilku miesięcy trwa reorganizacja. W październiku pisaliśmy w „PB”, że Czech Peter Stracar, który od kilku lat dowodzi biznesem GE w Europie Środkowej i Wschodniej, nadzorując m.in. Polskę, ma awansować i objąć biznes europejski. Z kolei na początku grudnia Bloomberg donosił, że w skali globalnej GE zwolni 12 tys. osób w części biznesu zajmującej się energetyką.

W liście wewnętrznym, rozesłanym do pracowników GE, Peter Stracar wyraził żal z powodu rezygnacji Beaty Stelmach.

„Osobiście jest mi przykro z powodu tej decyzji, ale jednocześnie życzę Beacie samych sukcesów na nowej drodze życia, zarówno w sferze zawodowej i prywatnej. Beata od wielu lat była fundamentem organizacji GE Global Growth i tym samym ekspertem nie tylko w branży energetycznej. Będzie mi brakowało jej pomocnych rad, ugruntowanej znajomości niuansów lokalnego rynku, makroekonomicznych uwarunkowań, rzetelnej i konsekwentnej postawy wobec naszych klientów, oddania firmie oraz – co najważniejsze – przyjaźni” – napisał Peter Stracar.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane