Beata Stelmach odchodzi z GE

Złożyła rezygnację, która wchodzi w życie z końcem roku

Złożyłam rezygnację, która wchodzi w życie z końcem roku — mówi Beata Stelmach, dotychczasowa prezes GE na Polskę i kraje bałtyckie. Beata Stelmach dołączyła do GE w 2013 r. Wcześnie pracowała jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W latach 2006-11 pełniła funkcję prezesa w Stowarzyszeniu Emitentów Giełdowych (SEG), zasiadała także we władzach Europejskiego Stowarzyszenia Spółek Giełdowych.

Beata Stelmach
ARC

W październiku pisaliśmy w „PB”, że Czech Peter Stracar, który od kilku lat dowodzi biznesem GE w Europie Środkowej i Wschodniej, nadzorując m.in. Polskę, ma awansować i objąć biznes europejski. Natomiast na początku grudnia Bloomberg donosił, że w skali globalnej GE zwolni 12 tys. osób w części biznesu zajmującej się energetyką. W liście wewnętrznym, rozesłanym do pracowników GE Peter Stracar wyraził żal z powodu rezygnacji Beaty Stelmach.

„Beata od wielu lat była fundamentem organizacji GE Global Growth i tym samym ekspertem nie tylko w branży energetycznej” — napisał Peter Stracar.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane