Będą kolejne obligacje PCC Rokita

GRA
28-08-2013, 10:54

Spółka chemiczna, której obligacje notowane są na Catalyst, poprawiła w pierwszym półroczu i przychody i zyski. Szykuje się do kolejnych emisji papierów.

Przychody grupy PCC Rokita, specjalizującej się w produkcji i handlu produktami chemicznymi, wzrosły o 15,9 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem, do 591,5 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 46,3 mln zł (wzrost o 34,7 proc.), a EBITDA 71,9 mln zł (wzrost o 24 proc.). Zysk netto, po oczyszczeniu go ze sprzedaży spółki PCC Exol (za 209,7 mln zł), wzrósł o 53,1 proc. do 38,3 mln zł.

- Wzrost przychodów i zysków wypracowany jest głównie przez Kompleks Chlorowy, w którym udało się osiągnąć wyższe ceny sprzedaży wytwarzanych produktów. W Kompleksie Rokopole natomiast zwiększyliśmy znacząco wolumen sprzedaży – wyjaśnia Rafał Zdon, wiceprezes PCC Rokita.

PCC Rokita regularnie plasuje na rynku transze obligacji detalicznych. Do tej pory przeprowadziła pięć tego typu emisji i planuje kolejne.

– Niewykluczone, że kolejny program rozpoczniemy jeszcze w tym roku. Prospekt emisyjny trafił do KNF – mówi Rafał Zdon.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Będą kolejne obligacje PCC Rokita