Będą zmiany w RG

Paweł Janas
27-11-2002, 00:00

Nafta Polska, Skarb Państwa oraz pracownicy zaakceptowali podczas NWZA Rafinerii Gdańskiej zmiany prowadzące do budowy grupy kapitałowej. Z podjętych decyzji nie jest zadowolony PKN.

Zgodnie z wczorajszymi informacjami,, PB’’, akcjonariusze Rafinerii Gdańskiej (RG) poparli na NWZA wszystkie wnioski złożone przez zarząd spółki, mające na celu dalszą restrukturyzację firmy i tworzenie zrębów grupy kapitałowej. Wyrażono m.in. zgodę na wydzierżawienie majątku wartości 29 mln zł na rzecz spółki Zakład Transportu Kolejowego RG oraz na zbycie majątku (jedynie 100 tys. zł) na rzecz spółki Lotos Oil. NWZA zaakceptowało ponadto propozycję zmiany nazwy firmy na Grupę Lotos.

— To ważny krok na drodze ku restrukturyzacji firmy. Zmiany te w żadnym stopniu nie kolidują z jakimkolwiek wariantem prywatyzacji naszej spółki — twierdzi Paweł Olechnowicz, prezes RG.

Nie wszyscy jednak są zadowoleni z uchwał NWZA.

— Rozważymy zasadność ich zaskarżenia — deklaruje Andrzej Cenacewicz, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSSZ Solidarność RG.

Wcześniej związek przesłał na ręce ministra skarbu i prezesa Nafty Polskiej list z protestem przeciwko programowi NWZA. Andrzej Cenacewicz przekonywał w nim, że treść uchwał utrudni proces badania spółki, w który zaangażowane są PKN Orlen i Rotch Energy.

Sam zainteresowany, czyli PKN Orlen, również nie kryje niezadowolenia.

— Wolelibyśmy, aby z decyzjami wstrzymano się do podjęcia przez Naftę Polską decyzji w sprawie dalszego kierunku prywatyzacji. Nasze stanowisko w tej sprawie zawarliśmy w liście skierowanym niedawno do jej władz — mówi wysokiej rangi przedstawiciel PKN Orlen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Będą zmiany w RG