Będzie kolejny list UE w sprawie UniCredito

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-03-2006, 13:50

Europejski urząd regulacyjny wyśle do polskiego rządu list z ostrzeżeniem o możliwym złamaniu unijnego prawa przez polskie władze w związku z blokowaniem planowanej fuzji UniCredito i HVB - poinformował w piątek rzecznik prasowy komisarza ds. konkurencji Jonathan Todd.

Europejski urząd regulacyjny wyśle do polskiego rządu list z ostrzeżeniem o możliwym złamaniu unijnego prawa przez polskie władze w związku z blokowaniem planowanej fuzji UniCredito i HVB - poinformował w piątek rzecznik prasowy komisarza ds. konkurencji Jonathan Todd.

    "Polska strona będzie mieć dwa tygodnie na odpowiedź" - powiedział Todd.    

    Komisja Europejska wydała zgodę na połączenie włoskiego UniCredito z niemieckim bankiem HVB 18 października 2005 roku.

    W Polsce konsekwencją tej fuzji ma być połączenie banków Pekao SA (którego akcjonariuszem jest UniCredito) i BPH (którego większościowym udziałowcem był HVB).

    Polski rząd, który na początku lutego zaskarżył decyzję KE do unijnego trybunału w Luksemburgu, nie zgadza się na tę fuzję i zarzuca UniCredito złamanie umowy prywatyzacyjnej Pekao SA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane