Będzie pociąg z Korei Południowej do Polski

opublikowano: 12-12-2017, 12:04
aktualizacja: 12-12-2017, 12:07

Przewóz towarów do Polski z portów w Korei Południowej zostanie skrócony do 18-23 dni z 35-40 dni, które trwał transport morski, informuje Hyundai Merchant Marine Co. (HMMC).

Południowokoreański morski przewoźnik kontenerowy ogłosił we wtorek uruchomienie przewozów kolejowych zblokowanych do Europy z wykorzystaniem Kolei Transchińskich (TCR). To pierwsza tego typu usługa, bo dotychczas południowokoreańskie firmy korzystały z Kolei Transyberyjskich i Kolei Transmongolskich.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

HMMC ujawniło, że gromadzi ładunek do przewozu pociągiem w portach w Busan, Incheon i Pyeongtaek od początku grudnia. Transport ruszy następnie do Qingdao i Rizhao w chińskiej prowincji Shandong, a potem pojedzie do Chengdu w prowincji Sichuan. Stamtąd ruszy do miejscowości Dostyk w Kazachstanie, a następnie już do Polski.

HMMC informuje, że Samsung SDS, LG Electronics i Hyundai Glovis, a także kilka innych firm, wyraziło zainteresowanie usługą zblokowanego przewozu koleją. Chcą przewozić m.in. telewizory, lodówki, klimatyzatory, części zamienne aut i inne produkty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, http://koreabizwire.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu