Będzie rekordowa transakcja bitcoinowa?

KŁ, theverge.com
opublikowano: 23-01-2014, 11:15

Dotychczas najdroższą transakcją zrealizowaną w bitcoinach była sprzedaż komputerowego sprzętu o wartości 1 mln USD. Jest to duże osiągnięcie dla waluty, która jest na rynku zaledwie od 2009 r.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Znalazł się jednak chętny do przebicia tego rekordu. Jack Sommer, były właściciel kasyna, który został deweloperem, chce sprzedać za wirtualną walutę posiadłość w Las Vegas o wartości 7,85 mln USD.

- Jest to bardzo zmienny rynek i oczywiście... bardzo spekulatywny. Ale coraz więcej handlu odbywa się za pomocą bitcoina. Daje mi to więc pewną wiarę, że możemy go zaakceptować jako użytkową walutę – powiedział.

Od 2010 r. siedmioro dzieci Sommersa inwestowało bitcoina. Udało im się ostatecznie przekonać ojca, że fundamenty waluty są solidne, chociaż w 2013 r. jej wartość gwałtownie wzrosła z 20 USD do ponad 1 tys. USD pod koniec roku.

- Moje dzieci zaczęły zbierać bitcoiny, gdy były warte ok. 5 USD, a później zdrożały do ponad 1000 USD i zarobiły tyle pieniędzy. Co czyni złoto cennym? Co czyni wartościowym diamenty? Fakt, że chcą tego ludzie – dodała Laura, żona Sommersa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, theverge.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Będzie rekordowa transakcja bitcoinowa?