Beep chce zebrać 1,5 mln EUR

opublikowano: 04-10-2021, 20:00

Polska platforma carsharingowa szuka inwestorów - planuje ekspansję w kraju i zagranicą.

Przeczytaj tekst i dowiedz się:

  • na czym polega model biznesowy Beep Rent
  • o ile wzrosły przychody spółki w pierwszym roku działalności
  • na co startup planuje zebrać 1,5 mln EUR

Beep Rent to internetowa wypożyczalnia samochodów, która nie posiada własnej floty. Auta na wynajem należą do ich właścicieli, mających możliwość zarabiania na wynajmie pojazdów, z których akurat nie korzystają. Obecnie spółka współpracuje z 52 partnerami flotowymi.

– Naszą misją jest przede wszystkim redukcja liczby samochodów w przestrzeni publicznej. Według badań organizacji Transport and Environment jedno auto współdzielone może zastąpić 5-15 samochodów. Dzięki Beep możemy uwolnić od stojących aut parkingi, chodniki i podwórka, a w ich miejscach posadzić drzewa - mówi Kamil Put, założyciel Beep Rent.

Platforma Beep działa od nieco ponad roku i zarabia na 30-procentowej marży od każdego pozyskanego auta. W pierwszym półroczu 2021 r. przychody spółki wyniosły 467 tys. zł. W III kwartale tego roku udało się wypracować 312 tys. zł przychodów, czyli o 300 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Dotychczas Beep finansował się z własnych pieniędzy, teraz chce zainteresować fundusze venture capital. Wstępnie szacuje, że potrzebuje 1,5 mln EUR kapitału.

– Od początku tworzyliśmy i optymalizowaliśmy procesy pozyskiwania partnerów, czyli dostawców flotowych. Obecnie mamy pewność ich skuteczności i jesteśmy gotowi, by skalować system, dlatego rozpoczynamy działania, które pomogą nam pozyskać inwestorów kapitałowych. Szykujemy się na targi i przesłaliśmy już ofertę do pierwszych funduszy - mówi Kamil Put.

Dobry zwyczaj wypożyczaj
Dobry zwyczaj wypożyczaj
Kamila Puta, założyciela start-upu Beep, do stworzenia systemu wypożyczania samochodów zainspirowała filozofia współdzielenia. Liczy, że przekona do niej Polaków, m.in. dzięki możliwości zarabiania na udostępnianiu pojazdów.

Rezerwacja pojazdu oraz podpisanie umowy odbywają się przez internet, a spółka bierze na siebie odpowiedzialność związaną z ubezpieczeniem auta. Wynajmujący nie ma obowiązku zwrotu samochodu w miejscu wypożyczenia - Beep posiada 59 punktów zlokalizowanych w 27 miastach w Polsce. Do końca 2022 r. chce mieć 5-8 punktów w każdym polskim mieście powyżej 100 tys. mieszkańców.

– W 2022 r. planujemy rozpocząć ekspansję zagraniczną. Każdy proces projektujemy tak, by możliwe było przeniesienie go na rynki zagraniczne - tłumaczy Kamil Put.

Beep zapewnia, że właściciel udostępniający samochód może zarobić do 2500 zł miesięcznie.

– Przede wszystkim chcemy oswoić Polaków z myślą, że samochód to nie skarb i można, a wręcz należy się nim dzielić - mówi Kamil Put.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane