Belka poda się do dymisji na pierwszym posiedzeniu Sejmu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-09-2005, 12:16

Premier Marek Belka zapowiedział we wtorek na konferencji po posiedzeniu rządu, że zmierza podać się do dymisji w dniu pierwszego posiedzenia nowego Sejmu. Prezydent Aleksander Kwaśniewski nie zwołał jeszcze tego posiedzenia. Jak zapowiadał odbędzie się ono między 17-24 października.

Premier Marek Belka zapowiedział we wtorek na konferencji po posiedzeniu rządu, że zmierza podać się do dymisji w dniu pierwszego posiedzenia nowego Sejmu. Prezydent Aleksander Kwaśniewski nie zwołał jeszcze tego posiedzenia. Jak zapowiadał odbędzie się ono między 17-24 października.

Belka pytany o swoje plany polityczne, odparł, że jest kandydatem do funkcji szefa Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). "Ale to jest w dużym stopniu poza moją kontrolą, to proces decyzyjny, który jest podejmowany poza Polską" - zaznaczył.

Szef rządu podkreślił, że ma jeszcze czas, aby się zastanowić co ma robić jako profesor ekonomii. "Dopóki pełnię funkcję premiera, niespecjalnie planuję inne kierunki działalności" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane