Benefit Systems pręży muskuły

opublikowano: 12-09-2017, 22:00

Operator programu Multisport skupi akcje po cenie przekraczającej historyczne maksimum. Spółkę wysoko cenią też analitycy.

Benefit Systems, operator programu Multisport, ogłosił we wtorek, że maksymalnie 1,33 proc. walorów skupi od akcjonariuszy po 1200 zł za sztukę, czyli o 21 proc. więcej, niż wynosił kurs zamknięcia w poniedziałek, i 2 proc. więcej od historycznego maksimum z połowy czerwca. Zgodnie z uchwałą walnego z czerwca ma na to 42,5 mln zł, mógł więc ogłosić skup po cenie 500-1500 zł. Oferty sprzedaży akcji będą przyjmowane od 15 do 22 września. Na giełdzie papiery spółki są teraz wyraźnie tańsze.

Podczas wtorkowej sesji kurs rósł prawie o 3,5 proc., do 1025 zł. Analitycy cenią Benefit Systems znacznie wyżej. Obecnie rekomendacje dla spółki wydają cztery biura maklerskie i wszystkie zalecają kupno akcji. We wrześniu rekomendację podniosło Erste, które wyznaczyło cenę docelową na 1400 zł. W tym tygodniu wydawanierekomendacji rozpoczęło biuro Wood & Company, którego cena docelowa to 1200 zł. Benefit miał w pierwszym półroczu 457,6 mln zł przychodów, o 28 proc. więcej niż rok wcześniej.

Zanotował 63 mln zł zysku na poziomie EBITDA, co oznacza wzrost o 44 proc. Fundamentem biznesu spółki są karty dające dostęp do obiektów sportowych i rekreacyjnych. Na koniec pierwszego półrocza w portfelach miała 803 tys. Polaków i prawie 100 tys. Czechów, Słowaków i Bułgarów. Spółka jest też udziałowcem kilku sieci klubów fitness.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu