Bernanke posyła ceny złota do rekordów

MWIE, MarketWatch
opublikowano: 22-09-2010, 16:41

Zapewnienia amerykańskich władz monetarnych o tym, że dalsze ilościowe poluzowanie polityki pieniężnej jest rozważane posłały ceny złota do nowych historycznych maksimów.

- Nowy dzień, nowy rekord – to stwierdzenie oddaje obecną sytuację na rynku złota – napisał w notce do klientów Commerzbank.

Po tym, jak wczoraj po publikacji komunikatu z posiedzenia Fed złoto zyskało 1,3 proc., dzisiaj zanotowało wzrost o dalsze 0,4 proc. Przed 17.00 czasu polskiego za uncję kruszcu w transakcjach 3 - miesięcznych płaci się w Nowym Jorku 1290,90 USD.

- Coraz bardziej prawdopodobna perspektywa poluzowania ilościowego wspiera ceny złota z dwóch względów: zwiększenie płynności wspiera ceny aktywów, a ponadto takie posunięcie rodzi obawy o wzrost inflacji w dłuższym okresie – napisała w raporcie Anne-Laure Tremblay z BNP Paribas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Bernanke posyła ceny złota do rekordów