Przyczynił się do tego słaby popyt na tablety, konsole do gier oraz elektroniki ubieralnej oraz telefony komórkowe.
Akcje detalisty, który prognozuje również 1-2 proc. spadek sprzedaży w bieżącym kwartale, tanieją w handlu przedsesyjnym o 9 proc.
Sprzedaż w sklepach otwartych ponad rok temu spadła w minionym kwartale o 0,7 proc. i tym samym była znacznie poniżej oczekiwań analityków, którzy spodziewali się wzrostu o 0,5 proc.
Przychody Best Buy spadły w tym czasie o 1 proc. i wyniosły 13,48 mld USD wobec szacunków analityków na poziomie 13,62 mld USD.
Zysk netto wzrósł jednak dzięki cięciu kosztów do 607 mln USD czyli 1,91 USD na akcję z 479 mln USD i 1,4 USD na akcję w analogicznym okresie rok wcześniej.