Bez 245 mln USD Etiopia będzie umierać z głodu

AD, Bloomberg
opublikowano: 10-02-2016, 10:02

Bez 245 mln USD w ciągu najbliższych 3 tygodni Etiopii grozi katastrofa humanitarna z powodu największej od 50 lat suzy.

Już dziś ponad 400 tys. dzieci potrzebuje pomocy z powodu ciężkiego i ostrego niedożywienia. Jeśli pomoc nie dotrze na czas dożywiania będzie potrzebowało już 1,7 mln kobiet i dzieci.

Rok temu zbiory jęczmienia, dostarczanego do browarów na terenie kraju budziły optymizm brytyjskiego koncernu Diageo Plc, skupującego surowiec od etiopskich rolników. Dziś susza krzyżuje nie tylko biznesowe plany, ale i zagraża życiu milionów ludzi jednego z najuboższych krajów świata.
Bloomberg

Aby zatrzymać katastrofę już teraz swoje szyki zwiera organizacja Save teh Children.  - Organizacja i dowóz jedzenia w najbardziej zagrożone rejony Etiopii może zająć nawet 120 dni, zatem zaczynamy działać już teraz - mówi John Graham kierujący oddziałami Save the Children w Etiopii.

Długotrwały brak deszczu spowodował gigantyczne straty w uprawach nie tylko na terenie Etiopii, ale też w całym Rogu Afryki czyli na półwyspie Somalijskim. Eksperci oceniają, że głównym winowajcą jest znów El Nino - zjawisko utrzymywania się zbyt długo wysokiej temperatury na Pacyfiku, za którym stoją słabnące wschodnie pasaty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, Bloomberg

Polecane