Bez niespodzianek ze strony ECB

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
09-01-2014, 16:23

Dzisiejsze posiedzenie ECB i konferencja Mario Draghi'ego po tym posiedzeniu nie przyniosły niespodzianek. Mimo to sentyment na eurodolarze uległ osłabieniu i na wartości względem dolara zaczęła tracić także złotówka.

USD/PLN

Notowania USD/PLN w reakcji na konferencję Mario Draghi ruszyły dynamicznie w górę i pozytywnie przetestowały średnioterminową linię trendu spadkowego. Opór ten został obroniony także wczoraj popołudniu, co skutkowało niewielkim cofnięciem w kolejnych godzinach. Cały czas notowania omawianej pary znajdują się wewnątrz istotnej strefy oporów (3,07 – 3,09), wyznaczanej przez zgęszczenia zniesień sekwencji spadkowej z ostatnich dwóch miesięcy ub.r. i wspomnianą linię trendu spadkowego (patrz wykres). Pokonanie okolic 3,09 będzie oznaczać, że w najbliższych dniach będziemy oglądać jeszcze przynajmniej jedną falę wzrostową, porównywalną z tą z końcówki ubiegłego roku. Jej potencjalny zasięg wyznacza strefa 3,1430 – 3,1530.

GBP/PLN

Notowania pary GBP/PLN kontynuują dzisiaj ruch w górę, po tym jak wczoraj zdołały pokonać poziom 61,8% zniesienia grudniowej fali spadkowej (5,03). Oznacza to, że ruch w dół z pierwszej połowy minionego miesiąca był skróconą falą piątą w ramach średnioterminowej formacji trójkąta symetrycznego. Taki obrót spraw otwiera stronie popytowej drogę do ataku górnego ograniczenia tej formacji w najbliższych dniach (obecnie poziom 5,09), a po jego pokonaniu nawet do okolic 5,2350.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Bez niespodzianek ze strony ECB