Bez odwagi nie ma rezultatów

SNIKODEM ISKRA, prezes Murapolu
opublikowano: 26-03-2018, 22:00

KOMENTARZ PARTNERA GIEŁDOWA SPÓŁKA ROKU 2017:

ukces jest celem każdego przedsięwzięcia, czy to biznesowego, społecznego, czy kulturalnego. Tak jak różne są jego wymiary, tak przez pryzmat różnych kryteriów może być oceniany. Projekty biznesowe ukierunkowane są na sukces ekonomiczny, którego wyrazem są wyniki finansowe, wielkość sprzedaży czy kurs akcji. To bardzo ważne czynniki, gdyż za istnieniem każdego podmiotu gospodarczego stoi jego zasadność ekonomiczna. Jednak niejednokrotnie, tak jak w przypadku Giełdowej Spółki Roku, sukces ma głębszy wymiar. Jest związany z odwagą w podejmowaniu decyzji biznesowych, które pozwalają spółce wyjść poza dotychczas sprawdzone schematy działania i wynoszą ją znacznie szybciej na pożądane etapy rozwoju. To także wdrażane innowacyjne rozwiązania, które wyróżniają firmę i jej działalność na tle branży.

Takie podejście biznesowe jest bardzo bliskie filozofii działania Grupy Murapol. Mimo że działalność deweloperska stanowi nasz podstawowy przedmiot aktywności, to nasz model biznesowy nieco różni się od typowej firmy deweloperskiej. Ta unikatowa w skali branży organizacja biznesu pozwoliła nam osiągnąć obecną, wysoką pozycję rynkową znacznie szybciej, niż gdyby to odbywało się w sposób standardowy. Dzisiaj Murapol jest jednym z liderów rynku, od kilku lat utrzymującym się w ścisłej czołówce polskich deweloperów mieszkaniowych, z organizacją biznesu znacznie mniej wrażliwą na wahania koniunktury niż pozostali gracze na rynku. Ta oryginalność w koncentracji wewnątrz Grupy wszystkich kompetencji niezbędnych do realizacji projektów biznesowych, formule współpracy ze sprzedającymi grunty czy dywersyfikacji geograficznej działalności powoduje, że nie tylko jesteśmy spokojni o przyszłość spółki, ale również przygotowujemy się do zaproszenia do udziału w jej kolejnych sukcesach inwestorów zewnętrznych. W naszej ocenie Murapol jest atrakcyjnym produktem na rynek publiczny, a teraz przyszedł czas, aby efektami wzrostu spółki podzielić się z inwestorami giełdowymi. Wierzymy, że będzie wschodzącą gwiazdą polskiego rynku kapitałowego. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SNIKODEM ISKRA, prezes Murapolu

Polecane