Bez powodów do głębszej korekty

Rafał Sadoch, Zespół mForex, Biuro maklerskie mBanku S.A.
opublikowano: 15-09-2021, 10:48

Choć sierpniowe dane o inflacji w USA zaskoczyły po niższej stronie, co początkowo wywołało wzrost entuzjazmu rynkowego, to w kolejnych godzinach handlu nastroje pogarszały się, aby finalnie sesja na Wall Street zakończyła się na 0.6% minusie.

Przebieg azjatyckich godzin handlu nie przyniósł poprawy ze względu na publikację słabszych od prognoz danych z Chin. Negatywnie zaskoczyła zarówno sierpniowa dynamika produkcji przemysłowej jak i sprzedaży detalicznej, co pod znakiem zapytania stawia perspektywy kontynuacji ożywienia ze względu na rozprzestrzenianie się wariantu delta.

Notowania kontraktu terminowego na S&P 500 znajdują się w pobliżu wczorajszych minimów poniżej 4450 pkt. Na początku europejskich godzin handlu niemiecki Dax pozostaje blisko 15700 pkt. Sierpniowe dane o inflacji w USA potwierdziły jednak, że największe zwyżki inflacji są już za nami, a rozprzestrzenianie się wariantu delta może dodatkowo sprzyjać szybszemu hamowaniu dynamiki cen. Z tego powodu Fed na przyszłotygodniowym posiedzeniu nie będzie musiał śpieszyć się z normalizacją polityki monetarnej i decyzję w tej kwestii może pozostawić sobie na końcówkę roku. Zagrożenie związane z przywracaniem restrykcji powinno zachęcać do obserwacji sytuacji, szczególnie że sierpniowe dane z rynku pracy zaskoczyły po niższej stronie. Z tego tytułu wydaje się, że przestrzeń do przeceny powinna być wciąż ograniczona, a dotychczasowe zachowanie rynków wpisuje się w scenariusz płytkiej korekty w trendzie wzrostowym. Dziś w kalendarium należy jeszcze zwrócić uwagę na wrześniowy odczyt NY Empire State oraz sierpniowe dane o produkcji przemysłowej.

Na rynku walutowym zmienność pozostaje niewielka, a kurs EURUSD stabilizuje się w pobliżu 1.18. W gronie G10 ze względu na pogorszenie nastojów pozytywnie wyróżnia się japoński jen, a para USDJPY spada poniżej 110, co jest najniższym poziomem od 3 tygodni. Wzrost awersji do ryzyka nie przeszkadza notowaniom ropy, która w przypadku odmiany WTI wychodzi powyżej 71 USD za baryłkę, co jest najwyższym poziomem od początku sierpnia. Wsparcie dla notowań czarnego złota stanowił wczorajszy raport API, który wskazał na głębszy od prognoz spadek zapasów ropy. Oficjalne dane tradycyjnie dziś o 16:30. Niższy odczyt sierpniowej inflacji w USA, oddalający perspektywę normalizacji polityki monetarnej przez Fed, wsparł natomiast złoto, którego notowania wzrosły do 1800 USD za uncję.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane