Bezdomna podarowała uniwersytetowi ponad 100 USD

PAP
opublikowano: 10-08-2009, 11:49

Budżet Uniwersytetu Hebrajskiego w  Jerozolimie został zasilony przez nieoczekiwany datek: ponad 100 tys. dolarów przekazała ocalała z Holokaustu Żydówka z Nowego Jorku, która prawdopodobnie była bezdomna.

Jerozolimski uniwersytet o datku dowiedział się około trzech tygodni temu, ale pieniądze otrzymał dopiero w ubiegłym tygodniu - poinformowano.

Ofiarodawczyni, która przekazała pieniądze uczelni przed śmiercią dwa lata temu, mieszkała na ulicach Manhattanu, a jej majątkiem był sklepowy wózek. Nic nie wiadomo, by miała krewnych albo, by łączyły ją jakieś związki z uczelnią - powiedział dyrektor wydziału public relations i rozwoju uniwersytetu, Jefet Ozery. Po śmierci kobiety, która zmarła w wieku 92 lat, okazało się, że zgromadziła blisko 300 tys. dolarów.

Zgodnie z życzeniem tajemniczej ofiarodawczyni datek zostanie przeznaczony na stypendia na badania naukowe dla studentów.

Pozostałą część swoich oszczędności kobieta przekazała innym instytucjom. (PAP)


 


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane