Bezglutenowe Coast2Coast

Inwestorzy z RPA nie tracą czasu. Ostatnie cztery tygodnie wykorzystali na… trzy akwizycje. Najnowszym nabytkiem jest Bezgluten.

Dwa przejęcia Bounty Brands: Profi, producenta pasztetów i zup, oraz Unitopu, wytwórcy sezamków i chałwy, czekają na zgodę urzędu antymonopolowego. Nie wymaga jej natomiast najnowsza akwizycja z udziałem koncernu należącego do Coast2Coast z RPA. Jej przedmiotem jest firma Bezgluten, producent i dystrybutor żywności niezawierającej glutenu. Podkrakowska firma (z miejscowości Koniusza) podaje, że jest drugim co do wielkości graczem na polskim rynku produktów bezglutenowych. Zatrudnia 75 osób, a jej zeszłoroczne przychody wyniosły 22 mln zł. Łącznie na produkty bezglutenowe Polacy wydali w 2016 r. prawie 145 mln zł — podaje firma badawcza Euromonitor International.

Rynek produktów bezglutenowych rósł w Polsce przez ostatnie lata o 4-6 proc. rocznie. W tym roku dynamika ma być niższa i wynieść niecałe 3 proc. Największą część rynku stanowią produkty piekarnicze. Bezgluten ma w ofercie chleby, bułki, makarony, mąki, przekąski i różne dania gotowe. Bounty Brands o planach wobec nowego nabytku mówi dość ogólnie — zapowiada m.in., że pomoże firmie wejść w nowe kategorie produktowe i na nowe rynki.

— Bezgluten zbudował silną markę, oferuje unikatowe produkty i umacnia naszą obecność na szybko rosnącym rynku zdrowej żywności i przekąsek — komentuje Stefan Rabe, prezes Bounty Brands.

Przypomnijmy, że pierwszym zakupem Coast2Coast w Polsce było Sonko, producent wafli ryżowych, nabyty w 2015 r. W tym tygodniu na łamach „PB” Adam Pietruszkiewicz, dyrektor zarządzający Coast2Coast, powiedział, że rośnie apetyt firmy na przejęcia.

— Na różnych etapach zaawansowania są rozmowy z kilkoma podmiotami — stwierdził Adam Pietruszkiewicz. Na podstawie aktywności Coast2Coast na innych rynkach można przewidywać, że w Polsce poszuka jeszcze okazji w branży kosmetycznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane