Czytasz dzięki

Bezos sprzedał akcje Amazona za prawie 2 mld USD

opublikowano: 05-02-2020, 07:02

Jeff Bezos, założyciel i dyrektor generalny koncernu Amazon.com sprzedał w ostatnich dniach akcje przedsiębiorstwa o wartości prawie 2 mld USD.

Według dokumentów przekazanych przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) udziały miliardera zmniejszyły się o 905 456 akcji na łączną kwotę 1,84 mld USD. Transakcje miały miejsce po opublikowaniu przez największego detalistę internetowego danych o wynikach za czwarty kwartał, które przebiły oczekiwania analityków, notując ponad 3 mld USD zysku netto.

Jeff Bezos
Zobacz więcej

Jeff Bezos fot. Bloomberg

We wtorek akcje Amazonu, po 2,27 proc. wzroście po raz pierwszy zamknęły dzień z kapitalizacją rynkową przekraczającą 1 bilion USD, stając się czwartą amerykańską firmą z tak gigantyczna wyceną. Wcześniej ta sztuka udała się Apple, Microsoftowi i Alphabet (Google).

Zgodnie z indeksem miliarderów opracowywanym przez agencję Bloomberga, obecnie Jeff Bezos jest klasyfikowany jako najbogatsza osoba na świecie z majątkiem wartym około 127 mld USD.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane