„Beżowa księga” Fed: gospodarka USA spowalnia

opublikowano: 16-10-2019, 20:20

Od wczesnego września ekspansja amerykańskiej gospodarki była tylko „słaba do umiarkowanej”, głosi „beżowa księga” Fed.

„Beżowa księga” złożona z raportów regionalnych banków Rezerwy Federalnej opartych na ich kontaktach biznesowych  okazała się trochę bardziej pesymistyczna od poprzedniej. Aktywność biznesowa mocno różniła się w zależności od miejsca w omawianym okresie. Środkowy Zachód i Wielkie Równiny wyglądały gorzej niż regiony południowe i zachodnie.

- Kontakty biznesowe przeważnie oczekują dalszej ekspansji  gospodarczej, jednak wiele obniżyło ocenę perspektyw wzrostu w okresie najbliższych 6 do 12 miesięcy – głosi „beżowa księga”.

Najważniejszym pytaniem dotyczącym perspektyw gospodarczych jest to, czy pogorszenie nastrojów biznesu zaczęło wpływać na sektor konsumencki. Nie ma na to dowodów w „beżowej księdze”, bo wydatki gospodarstw domowych określono jako „solidne”. Jednak jeśli redukcje zatrudnienia wyjdą poza przemysł, sytuacja może się zmienić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane