Bezrobocie tam, gdzie dawno go nie było

opublikowano: 27-05-2018, 22:00

Stopa bezrobocia rejestrowanego w kwietniu 2018 r. wyniosła 6,3 proc. — podaje GUS, a tym samym potwierdza wstępne szacunki Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w kwietniu 2018 r. wyniosła 6,3 proc. — podaje GUS, a tym samym potwierdza wstępne szacunki Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. To najniższy poziom od listopada 1990 r.

Zobacz więcej

Fot. Piotr Małecki - Forum

— Po okresie zimowym stopa bezrobocia w pełni powróciła do trendu spadkowego. Ma to oczywiście związek z rozpoczęciem prac sezonowych, m.in. w rolnictwie, sadownictwie, budownictwie, ale i bez tego czynnika liczba bezrobotnych prawdopodobnie powoli by się zmniejszałaby. W kolejnych miesiącach stopa bezrobocia będzie zapewne nadal spadać, choć należy liczyć się z tym, że spadek ten będzie nadal wolniejszy niż w roku poprzednim. Dla porównania: w kwietniu ubyło 49,7 tys. bezrobotnych, podczas gdy w kwietniu 2017 r. był to ubytek o 71,5 tys. — komentuje Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego.

0,3 pkt. proc. O tyle skurczyła się stopa bezrobocia rejestrowanego w okresie marzec-kwiecień 2018 r.

5,5 proc. Taka może być na koniec roku stopa bezrobocia — szacuje Monika Kurtek, ekonomistka Banku Pocztowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Dąbrowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Bezrobocie tam, gdzie dawno go nie było