Bezrobocie w Niderlandach najniższe od 2003 r.

  • PAP
opublikowano: 16-12-2021, 14:59

Bezrobocie w Niderlandach spadło do poziomu najniższego od 2003 r. i wyniosło w listopadzie 2,7 proc. - informuje Holenderski Urząd Statystyczny (CBS). Listopadowe dane są najniższe od początku pomiaru.

Urząd rozpoczął szczegółowe badania stopy bezrobocia w ujęciu miesięcznym w Niderlandach w 2003 r.

CBS wyjaśnia, iż spadek jest spowodowany ożywieniem gospodarczym, w wyniku którego wzrosło zapotrzebowanie na personel i stąd tak niskie bezrobocie.

Według urzędu statystycznego Holandii, liczba bezrobotnych spadała średnio o 17 tys. miesięcznie w ciągu ostatnich trzech miesięcy, osiągając w listopadzie 251 tys.

„Liczba pracowników w wieku od 15 do 75 lat wzrosła w listopadzie do 9,2 mln” – czytamy w raporcie z badania. Wg CBS, po raz pierwszy w historii kraju ponad 70 procent osób w wieku od 15 do 75 lat pracuje zarobkowo.

W listopadzie spadła także liczba osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych. Takich osób było o 5 procent mniej niż w październiku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane