BGK planuje otworzyć koleje zagraniczne przedstawicielstwa

  • PAP
opublikowano: 11-02-2020, 12:33

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) planuje otwarcie biur w Holandii, Stanach Zjednoczonych i w Azji. Zamierza też rozpocząć prace nad nową strategią, poinformował BGK we wtorek.

"Po Brukseli, Frankfurcie i Londynie przyszedł czas na kolejne zagraniczne przedstawicielstwa BGK. W planach są otwarcia biur w Holandii, Stanach Zjednoczonych i w Azji" - napisano w komunikacie.

"Bank czekają prace m.in. nad nową strategią oraz wdrożeniem modelu biznesowego, który stanowić będzie dla tej strategii szkielet na następne lata. Kolejne kroki postawi również powołany przez BGK i rumuński EximBank Fundusz Trójmorza, wspierający inwestycyjnie projekty transportowe, energetyczne i cyfrowe w 12 państwach Trójmorza" - dodano.

W zamieszczonym na stronie banku filmie prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka podkreślił, że w roku 2020 bank będzie kontynuował realizację misji wspierania rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. Dodała, że suma bilansowa banku wzrosła z 45 mld zł w 2015 do 135 mld zł w roku 2019.

"Wzmacniamy pozycję Polski i polskich przedsiębiorstw za granicą. Zdecydowaliśmy się na otwarcie przedstawicielstw BGK na rynkach europejskich. Mamy już przedstawicielstwo w Brukseli, we Frankfurcie i w Londynie. Myślimy również o Stanach Zjednoczonych, jak i o rynkach azjatyckich. To bardzo ważne, żebyśmy byli tam obecni" - powiedziała prezes BGK.

Dodała, że eksport i ekspansja zagraniczna to okazja do promocji polskich firm i produktów. "Wspólnie z naszymi klientami jesteśmy już obecni w 70 krajach na sześciu kontynentach" - mówiła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane