BGK wesprze rozbudowę technoparku we Wrocławiu

PAP, DI
opublikowano: 08-04-2015, 00:00

Przedsiębiorczość

BGK zawarł z Dolnośląskim Parkiem Innowacji i Nauki we Wrocławiu umowę na finansowanie jego rozbudowy w ramach programu „Inwestycje polskie”. Dzięki inwestycji może powstać 800 miejsc pracy. To już przeszło setna umowa podpisana w ramach „Inwestycji polskich” — podkreślił we wtorek resort skarbu.

Celem programu jest zapewnienie finansowania długoterminowych i rentownych projektów infrastrukturalnych. Mają one przyczynić się do wzrostu PKB oraz tworzenia nowych miejsc pracy. Wartość kredytowania dla Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki we Wrocławiu to 21,23 mln zł, w tym 8,5 mln zł z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

W efekcie powstanie nowoczesne centrum biurowe (ok. 6 tys. mkw. powierzchni biurowo-usługowej na sześciu kondygnacjach oraz parking naziemny) dla dolnośląskich przedsiębiorców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / BGK wesprze rozbudowę technoparku we Wrocławiu