BGŻ BNP Paribas szuka nowych technologii dla rolnictwa

aktualizacja: 14-09-2017, 19:37

Bank zadeklarował chęć wsparcia nowatorskich projektów z sektora agro. Rozpoczął poszukiwania rozwijających je start-upów.

BGŻ BNP Paribas jest zainteresowany współpracą z młodymi przedsiębiorcami, którzy tworzą nowe technologie dla rolnictwa. W komunikacie banku czytamy, że w grę wchodzą projekty takie, jak: „dedykowany system finansowo-księgowy, porównywarka ubezpieczeń dla klientów agro, system rezerwacji i wynajmu sprzętu rolniczego czy wszelkie rozwiązania z zakresu analizy danych, od monitoringu satelitarnego, po dane rynkowe”. W ramach pilotażu zostaną one przetestowane w specjalnie przygotowanym do tego środowisku. 

Udział w programie mogą wziąć zespoły startupowe, które posiadają już pierwsze wdrożenia. Otrzymają wsparcie i opiekę specjalistów z banku oraz osób ze środowiska startupowego. Ciekawe projekty mają szansę na wdrożenie. 

Dlaczego bank angażuje się w rozwój projektów akurat dla rolnictwa? Przedstawiciele BGŻ BNP Paribas zaznaczają, że bank ma 32 proc. udziału w rynku obsługi sektora agro. Zaznaczają też, że nowoczesny rolnik już to przedsiębiorca, który świadomie korzysta z nowych technologii. 

Bank już wcześniej angażował się w programy wsparcia dla start-upów. 

– Jako Grupa BNP Paribas budujemy zarówno lokalne, jak i globalne relacje z fintechami. Przykładem tej działalności może być BNP Paribas International Hackathon, który w ostatnich latach zgromadził fintechy z całego świata. Chcemy być pośrednikiem między światem wielkich korporacji a start-upami, które mogą tworzyć użyteczne rozwiązania dla dużych firm, niekoniecznie z branży finansowej. Jako bank, który ma klientów w każdym segmencie biznesowym, a także jako część globalnej, nastawionej na innowacje grupy, możemy rozwijać platformę spotkań start-upów z dużym biznesem – zapewnia Tomasz Bogus, prezes BGŻ BNP Paribas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / BGŻ BNP Paribas szuka nowych technologii dla rolnictwa