BHW: dane o inflacji wróżą 150-punktową obniżkę stóp

Administrator
15-01-2002, 17:56

Po opublikowanych dzisiaj danych o inflacji w grudniu, Bank Handlowy utwierdził się w przekonaniu, że stopy procentowe pod koniec miesiąca spadną o 150 punktów bazowych – wynika z codziennego biuletynu BHW. W grudniu roczna stopa inflacji utrzymała się na poziomie 3,6 proc.

Po opublikowanych dzisiaj danych o inflacji w grudniu, Bank Handlowy utwierdził się w przekonaniu, że stopy procentowe pod koniec miesiąca spadną o 150 punktów bazowych – wynika z codziennego biuletynu BHW.

W grudniu roczna stopa inflacji utrzymała się na poziomie 3,6 proc.

- Kolejny raz stało sie tak za sprawa niższych cen paliw, które w zeszłym miesiącu obniżyły sie o 2,3 proc., co przełożyło się na roczny ich spadek o 10,9 proc. Tańsze paliwa automatycznie pociągnęły w dół ceny usług transportowych – komentuje Katarzyna Zajdel-Kurowska z BHW.

Dane te, minimalnie lepsze od oczekiwań rynku, potwierdzają opinię banku, iż wciąż jest jeszcze miejsce na dalsza redukcje stop procentowych.

- Naszym zdaniem inflacja osiągnęła już najniższy poziom, ale nie widzimy przeszkód do zrealizowania tegorocznego celu inflacyjnego RPP (5 proc. z tolerancja +/- 1 punkt proc.) – uzasadnia oczekiwanie na redukcję stóp ekonomistka BHW.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / BHW: dane o inflacji wróżą 150-punktową obniżkę stóp