Czytasz dzięki

Biało-czerwone obuwie na fali

opublikowano: 19-02-2020, 22:00

Polska jest 16. eksporterem obuwia na świecie.

Według danych International Trade Center w latach 2013–17 eksport polskiego obuwia wzrósł o 86 proc. — z 0,7 do 1,3 mld EUR.

— Polskie obuwie jest bardzo cenione na świecie ze względu na wysoką jakość i atrakcyjne wzornictwo. Jesteśmy uznanym eksporterem i mamy perspektywy na dalszy wzrost sprzedaży i w Polsce, i za granicą — mówi Marek Górecki, prezes Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego.

W UE zajmujemy siódme miejsce pod względem wielkości produkcji. Wyprzedzają nas m.in. Włosi, Hiszpanie i Niemcy. Specjaliści prognozują dalszy wzrost polskiego rynku w tempie 4,6 proc. rocznie. W 2017 r. wyprodukowano w kraju ponad 46 mln par obuwia, co plasuje Polskę na 40. pozycji na świecie. Wartość polskiego rynku obuwia w 2017 r. wyniosła blisko 3,3 mld EUR. W 2018 r. w sektorze obuwniczym zarejestrowanych było 3,4 tys. firm.

18 tys. - tyle osób zatrudnia branża obuwnicza w Polsce...

5…a takie miejsce w UE zajmuje nasz kraj wśród największych pracodawców sektora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane