Białołęka bliżej centrum Warszawy

ADO
opublikowano: 10-04-2012, 00:00

Długo oczekiwane otwarcie Mostu Północnego ma odmienić dzielnicę.

Białołęka od wielu lat kojarzy się z korkami i fatalnym połączeniem z lewobrzeżną Warszawą. W godzinach szczytu jazda samochodem do centrum miasta trwała około 90 minut. Od otwarcia Mostu Północnego sytuacja się poprawiła. Mieszkańcy Białołęki mogą dotrzeć do Centrum o wiele szybciej. To może poprawić postrzeganie dzielnicy i przyciągnąć ludzi poszukujących mieszkania.

— Nowy most w tej części stolicy nie tylko poprawi komunikację. Prawdopodobnie dzięki niemu zainteresowanie nieruchomościami w Białołęce wciąż będzie wysokie — mówi Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości.

Białołęka od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem kupujących mieszkania, ale dotychczas miało to związek z bardzo atrakcyjnymi cenami. Średni koszt mkw. na rynku wtórnym jest nawet o jedną trzecią niższy od cen w innych częściach Warszawy. Poprawa sytuacji komunikacyjnej może zwiększyć zainteresowanie kupnem mieszkań w tej dzielnicy,jednak według analityków, na takie skutki trzeba będzie jeszcze poczekać.

— Z danych portalu Rynek- Pierwotny.com wynika, że między I kw. 2011 a I kw. 2012 średnia cena mkw. mieszkań wybudowanych przez deweloperów na Białołęce obniżyła się z 6385 zł do 6147 zł, co oznacza 3,9-procentowy spadek. Dla całej Warszawy zniżka cen ofertowych wyniosła zaledwie 2,1 procent (z 8173 do 8005 zł) — mówi Paweł Moszczyński z portalu Rynekpierwotny.com.

Perspektywa budowy mostu nie zahamowała przeceny nowych mieszkań na Białołęce. Wynika to z dużej konkurencji na tamtejszym rynku. Specjaliści twierdzą jednak, że po mniej więcej dwóch latach od otwarcia Mostu Północnego, kiedy mieszkańcy Warszawy docenią korzyści płynące z poprawy sytuacji komunikacyjnej, można się spodziewać zwiększenia popytu na białołęckie mieszkania.

— To oczywiste, że Most Północny nadaje Białołęce nowy wymiar, który z czasem doceni coraz więcej osób poszukujących najlepszego miejsca do zamieszkania — podsumowuje Jarosław Jędrzyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADO

Polecane