Białoruski Am Builder buduje zespół w Trójmieście

opublikowano: 07-12-2021, 20:00

Start-up, który stworzył wirtualnego asystenta budowy i remontu, założył spółkę macierzystą w Polsce. Zatrudni 50 osób.

50 specjalistów – w tym informatyków, osoby zajmujące się treścią oraz marketingiem zatrudni Am Builder, białoruski start-up, który otworzył w Trójmieście siedzibę. Ma tu centrum rozwoju i testowania oprogramowania, dział zarządzania strategicznego, kontroli jakości oraz agregatora płatności dla platformy. Firma jest gotowa zatrudnić osoby bez dużego doświadczenia i kwalifikacji, które przejdą szkolenia. Am Builder zatrudnia dziś osiem osób, nad treścią pracuje kilku kontraktorów w niepełnym wymiarze godzin. Troje pracowników przeniosło się z Białorusi do Gdańska, pozostali członkowie zespołu są w trakcie przeprowadzki.

Projekt Am Builder to efekt rządowego programu Poland. Business Harbour, który ruszył we wrześniu 2020 r. i pozwala obcokrajowcom planującym przeprowadzkę do Polski m.in. otrzymać wizę w ramach szybkiej ścieżki, oraz lokalnego programu uzupełniającego Come2Pomerania.

- Cieszymy się, że nowe start-upy z zagranicy realizują podstawową działalność w Trójmieście. Bycie częścią ich rozwoju, gdy stają się widocznym członkiem lokalnej społeczności, jest dla nas największą nagrodą. Powitaliśmy już osiem start-upów z Europy Wschodniej, czekamy na kolejne - mówi Aleksandra Moszyńska z Invest in Pomerania, agencji, która ściąga inwestorów do regionu.

Am Builder to założona w 2019 r. firma, która opracowała wirtualnego asystenta w budowie i naprawie. Użytkownicy dostają informacje na temat metod budowy, czasu produkcji, wymaganych kwalifikacji pracowników, ilości materiałów i średnich kosztów przed rozpoczęciem budowy lub naprawy. Mogą się poradzić w kwestii powierzchni, elementów konstrukcyjnych, materiałów, narzędzi i specjalistów. Mogą też od razu zamówić materiały i usługi u lokalnych dostawców lub w lokalnych sklepach. Partnerzy biznesowi mogą umieszczać reklamy, pozyskiwać klientów i zamówienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane