Czytasz dzięki

Biały Dom chce opóźnienia zakazu dotyczącego Huawei

opublikowano: 10-06-2019, 06:37

Biuro Zarządzania i Budżetu Białego Domu wystąpiło do Kongresu USA o wydłużenie okresu wprowadzenia zakazu zawierania kontraktów federalnych ze spółkami robiącymi interesy z Huawei, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że w ubiegłym roku przyjęto ustawę NDAA wprowadzającą szeroki zakaz wykorzystywania federalnych pieniędzy do kupowania produktów Huawei. W tym roku ma zacząć obowiązywać zakaz bezpośrednich zakupów sprzętu największej chińskiej spółki telekomunikacyjnej. Biuro Zarządzania i Budżetu poinformowało jednak, że rząd potrzebuje jeszcze dwóch lat na wypracowanie reguł dotyczących zakupów sprzętu Huawei od stron trzecich.

Reuters zwraca uwagę, że wniosek Biura Zarządzania i Budżetu nie wpływa w żaden sposób na wpisanie Huawei przez Departament Handlu na „czarną listę”, co uniemożliwia chińskiej firmie kupowanie sprzętu od amerykańskich firm bez zgody rządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane