Białystok zainteresowany wejściem do Suwalskiej SSE

PAP
opublikowano: 28-01-2008, 15:56

W Białymstoku może powstać kolejna podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE). W poniedziałek podpisane zostało stosowne porozumienie między prezydentem miasta i władzami strefy.

Miasto deklaruje, że w ciągu pół roku spełni wszystkie warunki prawne, by rząd mógł podjąć decyzję o utworzeniu takiej podstrefy w Białymstoku.

Prezes SSSE Grzegorz Mackiewicz poinformował, że siedem firm złożyło już listy intencyjne, deklarując inwestycje, które dałyby w sumie około tysiąca nowych miejsc pracy. Nie wymienił branż ani konkretnych podmiotów.

Samorząd musi przede wszystkim zmienić plan zagospodarowania przestrzennego kilkudziesięciu hektarów terenów, które miałyby być włączone do strefy, musi też zainwestować w uzbrojenie ich pod inwestycje.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski poinformował, że w tym roku będzie to 7 mln zł.

Przyznał, że samorząd nie ma za dużo możliwości zachęcenia inwestorów do lokowania przedsiębiorstw akurat w tym mieście. Dlatego uważa, że białostocka podstrefa SSSE jest dobrym pomysłem.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna działa od dziesięciu lat, obecnie należy do niej pięć podstref, w Suwałkach, Ełku, Gołdapi, Grajewie i Małkini. Firmy działające w strefie dają 4,3 tys. miejsc pracy. (PAP)

 


 


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane