BIG: problematyczna zwyżka

Dariusz Karolak
25-03-2002, 00:00

O BIG BG piszę bardziej z obowiązku niż z przekonania. WZA nie przegłosowało dywidendy, tylko o jakiej dywidendzie mogła być mowa przy sugestiach audytora, mówiących, że w ubiegłym roku powinna zostać zaksięgowana strata na poziomie 800 mln zł— zbliżonym do wpływów z emisji przeprowadzonej w listopadzie. Niesmak budzi również zupełnie oderwane od wyników wynagrodzenie zarządu.

Technicznie jest lepiej. Na dziennych wskaźnikach pojawiło się dużo sygnałów kupna. Zakończenie korekty oznajmił tygodniowy stochastic. Na zwyżkę z ostatnich dwóch dni nie zdążył zareagować dzienny MACD, wciąż znajdujący się poniżej 0. Przełom widać również w układzie kierunkowym. Mimo to niedźwiedzie nie powinny łatwo oddać oporu 3,5 zł pochodzącego od wsparcia białego korpusu z 25 I i górnej krawędzi czarnego z 14 II. Dodatkowo, choć coraz mniej osób o tym pamięta, nie tak łatwo pokonać psychologiczną barierę i akceptować cenę blisko o 100 proc. wyższą niż na rynku pierwotnym w listopadzie, zwłaszcza po rewelacjach audytora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BIG: problematyczna zwyżka