Bilbin: Jest zainteresowanie zakupem złotego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-09-2005, 17:22

Na rynku widać zainteresowanie zakupem złotego - uważa Marcin Bilbin z Pekao SA. W poniedziałek po południu za euro płacono 3,876 zł, a za dolara 3,19 zł.

Na rynku widać zainteresowanie zakupem złotego - uważa Marcin Bilbin z Pekao SA. W poniedziałek po południu za euro płacono 3,876 zł, a za dolara 3,19 zł.

"Dane GUS przemawiają za obniżkami stóp. Na giełdzie wzrosty kreowane są przez zagranicę. Wszystko to optymistycznie każe patrzeć w przyszłość" - powiedział Bilbin.

"Poziom 3,87 dla EUR/PLN broni się ostatkiem sił i chyba tylko nadzieją eksporterów. O wciąż pozytywnym postrzeganiu Polski świadczą nowe, wyższe rekomendacje dla polskich akcji wydane przez zagraniczne banki inwestycyjne" - podkreślił Marek Węgrzanowski z WGI Domu Maklerskiego. 

GUS podał w poniedziałek, że produkcja przemysłowa w sierpniu 2005 roku wzrosła o 4,6 proc. rok do roku, po wzroście o 2,6 proc. rok do roku w lipcu, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 3,8 proc.

Rentowność papierów dwuletnich wynosiła 4,17 proc. względem 4,2 proc. w piątek, pięcioletnich 4,39 proc. wobec 4,43 proc., a dziesięcioletnich 4,447 proc. wobec 4,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Bilbin: Jest zainteresowanie zakupem złotego