Bioerg poczeka z wejściem na NewConnect

DI
opublikowano: 28-10-2008, 10:47

ERG wstrzymał prace nad wprowadzeniem jeszcze w tym roku spółki zależnej Bioerg na New Connect. Spółka pojawi się na parkiecie najprawdopodobniej na wiosnę 2009 roku, poinformowano w  komunikacie. 

O zmianie planów zdecydowała dekoniunktura na rynku.

- W trudnych czasach, podejmuje się trudne decyzje - powiedział Maciej Błasiak, prezes ERG, do którego należy Bioerg - Wolimy poczekać na lepsze czasy, nic takiego się nie dzieje, abyśmy natychmiast potrzebowali pozyskać inwestorów - wyjaśnił.

Bioerg jest producentem opakowań z tworzyw kompostowalnych. 

Do końca tego roku ERG chce sprzedać kilka nieruchomości.

- Jeżeli uda się sfinalizować te transakcje do końca roku to ich wynik na pewno nie pozostanie niezauważony - powiedział prezes Błasiak. - Przynajmniej jedna z tych działek położona nad jeziorem to świetna lokalizacja pod ośrodek konferencyjno-hotelowy, bo raczej oddziału fabryki tam nie zbudujemy - dodał.

Pierwsze półrocze ERG zamknął zyskiem netto wysokości 0,9 mln zł przy 32,2 mln zł skonsolidowanej sprzedaży.

- Być może ten rok nie przyniósł spektakularnych wydarzeń, ale niewątpliwie spółka wyszła z cienia. Przede wszystkim, co jest dla mnie osobistą satysfakcją, pokazaliśmy załodze i akcjonariuszom, że przedsiębiorstwo ma znaczący potencjał. Potencjał, który przy odpowiednim zarządzaniu może przynosić wymierne efekty finansowe - zapewnia prezes Błasiak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bioerg poczeka z wejściem na NewConnect