Biokonsult zrealizował cztery kontrakty

Ryszard Cichy
opublikowano: 2003-07-16 00:00

Poznań. Poznańska firma Biokonsult, specjalizująca się w budowie małych i średnich biologicznych oczyszczalni ścieków, zrealizowała w pierwszym półroczu 2003 r. kontrakty o łącznej wartości 7,2 mln zł.

— Wybudowaliśmy na zlecenie samorządów cztery oczyszczalnie ścieków. Powstały one w Jutrosinie i Kleszczewie na terenie województwa wielkopolskiego oraz w Krzeszowicach w woj. małopolskim i Ostródzie na ternie woj. warmińsko-mazurskiego — mówi Bartosz Sokołowski, przedstawiciel Biokonsultu.

Według niego, samorządy obok wojska należą do najlepszych klientów Biokonsultu. Firma wykonuje także oczyszczalnie ścieków dla Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa i klientów komercyjnych. Zatrudnia 20 ludzi. Spółka zajmuje się przede wszystkim projektowaniem i nadzorem nad realizacją projektów. Wykonawstwo powierza na ogół lokalnym firmom.