BioMaxima rusza z bioanalizatorem

opublikowano: 20-03-2018, 22:00

Lubelska spółka zakończyła prace badawcze nad analizatorem biochemicznym i rozpoczyna produkcję seryjną.

Prace badawcze współfinansowane z publicznych dotacji są dobre, ale seryjna produkcja jest jeszcze lepsza. Notowana na NewConnect lubelska BioMaxima, która jest producentem podłoży mikrobiologicznych, systemów do badań lekoodporności drobnoustrojów, a także sprzętu do diagnostyki i odczynników, poinformowała o zakończeniu trwających ponad dwa lata prac badawczo-rozwojowych nad nowym analizatorem biochemicznym.

Zobacz więcej

Fot. istock

„Prototypy urządzeń były od września 2017 r. testowane w trzech zewnętrznych laboratoriach w Polsce. Testy wypadły pozytywnie i seryjna produkcja w zakładzie w Lublinie ruszy w drugim kwartale tego roku” — poinformowała spółka.

Kurs BioMaximy wzrósł o prawie 7 proc.

Firma zamierza oferować analizatory małym i średnim laboratoriom diagnostycznym (medycznym i weterynaryjnym) w kraju i za granicą, przede wszystkim w Rumunii, gdzie ma spółki handlowe. Liczy też, że wprowadzenie na rynek nowych analizatorów przełoży się pozytywnie na poziom sprzedaży odczynników, które również produkuje. Jednocześnie trwają prace nad bardziej zaawansowanymianalizatorami, które mają trafić do większych laboratoriów.

„W okresie ośmiu miesięcy od uruchomienia obecnie budowanego centrum badawczo- -rozwojowego, którego otwarcie planowane jest na czerwiec, spółka liczy na zakończenie prac nad kolejnym aparatem o większej wydajności” — zapowiada BioMaxima.

Inwestycja w zakład i centrum B+R, finansowana m.in. z dotacji unijnych, jest warta prawie 10 mln zł.

W ubiegłym roku BioMaxima miała 33 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, notując przy tym 0,95 mln zł zysku na poziomie netto. Ponad jedna czwarta przychodów pochodzi z rynków eksportowych. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BioMaxima rusza z bioanalizatorem